REGIO - Langs de Maas en Afgedamde Maas is Waterschap Rivierenland zaterdag (17-7) gestart met dijkbewaking in het Land van Maas en Waal en de Bommelerwaard. Op zondag (18-7) start men in het Land van Heusden en Altena.
Waterschap Rivierneland: 'Daarmee controleren we de staat van de dijken en worden risico's op tijd gezien. Bij de Maas loopt het gebied tussen de dijken onder. Het water zal tegen de Maasdijken staan. Bij de Rijn, Nederrijn, Lek en Waal inspecteren we alleen de dijken en is er geen dijkbewaking nodig.'
De Maas update
• In het oosten van het Rivierengebied, in de Maas bij Boxmeer (meetpunt Sambeek), verwacht men de piek van het water zondag rond de middag. De verwachte maximale waterstand is NAP+13,20m.
• In het westen van het Rivierengebied, in de Maas bij Heusden (meetpunt Heesbeen), wordt de piek van het water dinsdag verwacht, maximale waterstand is NAP+3,00m.
• Langs de Maas is inmiddels de dijkbewaking gestart. 'We controleren de staat van de dijken. Zo zien we mogelijke risico’s op tijd.'
• In de Afgedamde Maas zijn vier zomerkades aanwezig. De verwachting is dat alleen Nederhemert Noord zal vollopen.
• Bij Heerwaarden is een coupure gesloten. Men verwacht de komende dagen niet meer coupures te hoeven sluiten.
• Voor de huidige verwachte waterstand (NAP+3,00m. bij Heesbeen) sluit men de Kromme Nol kering niet. Dat gebeurt pas bij NAP+3,50m. De Kromme Nol wordt ook niet preventief om overlast op de Afgedamde Maas te voorkomen. Daardoor zou juist overlast op andere plaatsen ontstaan. Aldus Waterschap Rivierenland.
Waal
Met de huidige voorspelde waterstanden verwacht het Waterschap dat in de regio onderstaande zomerkaden gaan overlopen
Tekst en/of beeldmateriaal gebruiken van Mediaplein Altena.Net? Neem even contact op.