woensdag 19 maart 2025

Alles over Altena

Andries van Wijk bij ‘zijn’ kievitsei.

Woudrichem vindplaats eerste Kievitsei 2025 van Altena

13 maart 2025 (door Redactie)

WOUDRICHEM  – De lente is in aantocht. Ook in Altena is het eerste kievitsei gevonden, en wel op een perceel in de buurt van Woudrichem. Daarmee is het Weidevogelseizoen officieel begonnen.

“Het was een heel apart gevoel”, zegt Andries van Wijk die vorig jaar als vrijwilliger bij Altenatuur begonnen is. “Er lagen heel veel lege proefnestjes totdat mijn oog ineens viel op dat goed gecamoufleerde eitje dat zo kwetsbaar op de akker ligt.”

De loopgroep van Woudrichem zou eigenlijk gaan observeren, maar besloot toch met vijf man het perceel te belopen omdat de boer binnenkort aan de slag gaat met het inzaaien van suikerbieten.

Het allereerste kievitsei van 2025 werd vrijdag (7-3) gevonden in Ravenstein.

Vorig jaar
In 2024 vond Paul Raams van de loopgroep Genderen donderdagmiddag (14-3) het allereerste kievitsei van Altena in een weiland aan de Oude Weide Steeg

Foto aangeleverd. | Altenatuur.

Zie ook:

Lees meer over:

Altena kievitsei
Deel dit bericht met je vrienden!

Tekst en/of beeldmateriaal gebruiken van Mediaplein Altena.Net? Neem even contact op.