woensdag 19 maart 2025

Alles over Altena

Jongens breken in, stichten brand en vernielen bijenstal 

10 februari 2025 (door Redactie)

WOUDRICHEM - Op het gemeentelijke terrein, naast het voetbalveld van VV Woudrichem, werd donderdag (6-2) rond 17:30 uur ingebroken. Hierbij werd brand gesticht en raakten, op het terrein aanwezige, bijenkasten zwaar beschadigd.

Op het terrein staat een container van de festivalvereniging. Daar werden stoelen en tafels uitgehaald die in brand werden gestoken. Daarnaast is de bijenstal zwaar vernield. Er werd ook met stoeptegels gegooid, werden de kasten omgeduwd met stokken en zijn twee kasten volledig verbrand. 

Bijenvolken
Imker Theo had er zes bijenkasten staan, waarvan er vijf bewoond werden door bijenvolken. De imker laat de gemeente in een brief weten: ‘Drie volken zijn volledig vernietigd en twee volken worden in hun voortbestaan bedreigd. Als de koningin bij deze volken gewond is geraakt of omgekomen door het omgooien van de kasten, of er zijn te veel bijen doodgegaan doordat de kasten in de kou hebben opengestaan, zijn deze volken helaas ten dode opgeschreven.’

Schade
Volgens de BOA van dienst worden twee jongens verdacht in de leeftijd van 12 tot 15 jaar. Volgens een eerste schatting bedraagt de schade zo’n 3.500 euro. De imker schrijft: ‘Dit treft me enorm, niet alleen door de materiële schade, maar vooral omdat jarenlange inzet en zorg voor de bijen in één klap verloren zijn gegaan.' Van het incident is aangifte gedaan.

Hekwerk
Dit incident staat overigens niet op zichzelf. In het verleden werden eerder al eens gaten in het hekwerk geknipt, waarvan melding werd gemaakt. Toen er van gemeentewege geen reactie kwam, herstelde de imker het hek maar zelf. Wel werd later het slot op het hekwerk vervangen, waardoor hij (tijdelijk) het terrein niet meer op kon. Kortom, het zit de imker op deze plek niet mee.

Lees meer over:

Woudrichem
Deel dit bericht met je vrienden!

Tekst en/of beeldmateriaal gebruiken van Mediaplein Altena.Net? Neem even contact op.