ALTENA - Gemeenten krijgen ieder half jaar een aantal statushouders toegewezen die zij moeten huisvesten. De provincie houdt hier toezicht op. Altena moest in de eerste zes maanden van dit jaar 64 personen, inclusief kinderen, huisvesten. Dat is is gebeurd in samenwerking met Land van Altena en Bazalt Wonen. In de tweede helft van dit jaar moeten nog 55 personen onderdak.
De Provincie toetste de inspanningen van de gemeente aan de hand van de cijfers van het Centraal Orgaan Asielzoekers (COA). De taakstelling per 1 juli was de huisvesting van 61 vergunninghouders.
Daarnaast had de gemeente nog een achterstand in te halen van drie personen uit een vorige taakstellingsperiode, maakt samen 64 vergunninghouders die woonruimte nodig hadden. Volgens de realisatiecijfers van het COA op 1 juli (peildatum) heeft de gemeente Altena in het eerste halfjaar totaal 66 vergunninghouders gehuisvest. Daarmee is de periodetaakstelling gerealiseerd.
Groen
Op de kaart van Noord-Brabant kleurt de gemeente Altena “groen”. Op 1 januari 2025 is het volgende peilmoment. Dan zal de Provincie de gemeente opnieuw beoordelen.
Zie ook:
Tekst en/of beeldmateriaal gebruiken van Mediaplein Altena.Net? Neem even contact op.