maandag 13 januari 2025

Alles over Altena

Eigentijdse huisstijl nieuwe gemeente Altena is klaar

26 juni 2018 (door AalburgNet)

AALBURG - ALTENA: Maandagmiddag (25-6) werd het logo voor de nieuwe gemeente Altena gepresenteerd in het gemeentehuis in Aalburg. Burgemeester Fons Naterop gaf aan blij te zijn met het nieuwe ontwerp dat gebaseerd is op kernbegrippen als ‘eiland, eenheid, geometrisch, open, organisch, vriendelijk.’ Marianne Sijberden (Perswinkel Woudrichem) en Peter Korsman (Autograph Den Bosch) tekenden voor het ontwerp.

Een en ander komt onder meer voort uit een onderzoek onder inwoners, bestuurders en ambtenaren naar de identiteit van de toekomstige gemeente en op de Toekomstvisie die de drie gemeenten in samenwerking met inwoners eerder opstelden

Huisstijldragers

Het nieuwe logo borduurt door op het nu In gebruik zijnde Altena2019 logo. Ook hier een schakeling van vorm en kleur, met aspecten als water en natuur. Onderdeel van het logo is ook de naam ‘Gemeente Altena’ in een speciaal hiervoor ontworpen lettertype.

De komende periode wordt het logo verwerkt in de diverse huisstijldragers, zoals de website, het wagenpark en het nodige papierwerk. 

De website van de gemeente Altena, uiteraard gebaseerd op de nieuwe huisstijl, komt in december 2018 online.

Onderstaand het huidige Altena2019-beeldmerk, dat gebruikt wordt tot de fusie een feit is.

Duiding

AltenaTV was bij de presentatie op het gemeentehuis van Aalburg en maakte DEZE reportage die het hoe en waarom achter het beeldmerk toelicht.

Lees meer over:

logo beeldmerk Altena
Deel dit bericht met je vrienden!

Tekst en/of beeldmateriaal gebruiken van Mediaplein Altena.Net? Neem even contact op.